• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/www.istanbulmuhtarlari.org/?fref=ts&__mref=message_bubble
  • https://twitter.com/istmuhtarlari
Başkan

Başkan Temel ŞARDANNokta DuşakabinALBAYRAK BAYRAK İML.SAN.TİC.LTD.ŞTİ E-5 karayolu gür sitesi kat 1 no 39-40 Beşyol K.ÇEKMECE-İSTANBUL Türkiyenin her yerinden TEL: ( 444 1 139 ) MOBİL 1: (0535 874 60 60) FAKS: 0212 592 78 57 MOBİL 2: (0554 569 00 00)Site Haritası

“Üşüyen ellerin kalplerini ısıtma gidiyoruz” kampanyasının 5’ncisini Gaziantep’te gerçekleştirmek için yapılan yardım kampanyası çağrısında sona gelindi. İstanbul Muhtarları Dayanışma Derneği tarafından toplanan malzemeler kamyona yüklendi

İstanbul Muhtarları Dayanışma Derneği (İMDD), tabela derneği olmaktan öteye gitmeyen derneklere ve sivil toplum kuruluşlarına örnek olmaya devam ediyor. Merkezi Bahçelievler’de bulunan, Selami Aykut başkanlığındaki İMDD, 2013 yılında Van ili ile başlayıp, 2014 yılında Muş ili, 2015 yılında ise Elazığ ve Adıyaman illerinde devam ettirdiği ‘Kardeşlik köprüsü’ kampanyasını, bu sene de Gaziantep ile sürdürüyor. “Üşüyen ellerin kalplerini ısıtma gidiyoruz”  sloganıyla uzun süredir yardım toplayan İMDD, Gaziantep Belediyesi işbirliği ve ev sahipliğiyle gerçekleşecek projeye için yola çıktı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin verdiği kamyonlar, İstanbul’un 3 ilçesindeki toplanma merkezlerindeki giysi ve kırtasiye malzemelerinin yüklenmesinin ardından Gaziantep’e hareket etti. Kamyonların Bahçelievler Siyavuşpaşa, Kâğıthane Hamidiye ve Kartal Uğur Mumcu mahallelerinden hareket ettiğini belirten İMDD Başkanı Selami Aykut, kendilerinin de yönetim kurulu olarak 30 kişilik bir ekiple Gaziantep’te bulunarak, bizzat kendi elleriyle yardımları teslim edeceklerini söyledi.

DOĞU BATI’DAN GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ DEĞİL
Kendi elleriyle yardım malzemelerini kamyonlara yükleyen İMDD yönetim kurulu, kameralar önünde de basın açıklaması yaptı. İMDD Genel Başkan Yardımcıları; Önder Ay ve Ünal Basın ile birlikte kampanyaya destek verenlere ve medyaya teşekkür eden İMDD Başkanı Selami Aykut, “Tuzla’dan Silivri’ye kadar İstanbul’da görev yapan yönetimimizdeki tüm muhtarlarımız, mahallesinde yardıma muhtaç insanlar için uğraştıkları gibi doğu illerimizdeki ihtiyaç sahipleri için de aynı mücadeleyi veriyor. Doğu’nun batıdan bakıldığı gibi olmadığını daha önce yaptığımız ziyaretlerde gördük. Yardım kampanyalarımız boyunca kardeşlik köprümüzün sağlamlığını, onların misafirperverliğini yerinde yaşadık. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da dediği gibi her muhtar mahallesindeki kişilerden sorumludur ve biz bunun da ötesine çıktık. 81 vilayetteki her vatandaşımızın şikâyeti, 52 Bin muhtarımızın sorunu bizim de sorunumuzdur” dedi.

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   410 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
İBB LİNK ARŞİV

TRAFIK KAMERALARI

SEHIR REHBERI
 
BeyazMasa Başvuru Formu
 
İBBWeb Tv

KulliyatPolismed

Güvenli İnternet Hizmetleri
 
Sağlık ve Sosyal Hizmetler Web Sitesi

İSMEK Hayalim İstanbul

Tarihi Yarımada Yönetimi
 
İtfaiye
 
Zabıta
 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam130
Toplam Ziyaret394268