• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/www.istanbulmuhtarlari.org/?fref=ts&__mref=message_bubble
  • https://twitter.com/istmuhtarlari
Başkan

Başkan Temel ŞARDANNokta DuşakabinALBAYRAK BAYRAK İML.SAN.TİC.LTD.ŞTİ E-5 karayolu gür sitesi kat 1 no 39-40 Beşyol K.ÇEKMECE-İSTANBUL Türkiyenin her yerinden TEL: ( 444 1 139 ) MOBİL 1: (0535 874 60 60) FAKS: 0212 592 78 57 MOBİL 2: (0554 569 00 00)Site Haritası

2 Aralık itibari ile Nüfus Cüz. Talep belgeleri ve Nüfus Cüz. Suretlerini Muhtarlarımız da Nüfusun sisteminden verebilecekler.

Genel Müdürlüğümüzce yürütülmekte olan Mekansal Adres Kayıt Sistemi Oluşturulması ve Çevrimiçi Emlak ve İnşaat İzinleri Projesi (MAKS) ile, ülke genelinde farklı yetkili idareler (belediyeler, özel idareler, organize sanayi bölge müdürlükleri) tarafından üretilen mekansal adres verisinin merkezi bir sistemde bütünleştirilmesi ve bu verinin web servis veya arayüzler ile güncel tutulması ve söz konusu verilerin paylaşımı amaçlanmaktadır.
Söz konusu Proje kapsamında, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Afyonkarahisar Belediyesi, Düzce Belediyesi, Beylikdüzü Belediyesi, Tınaztepe Belediyesi ve Bozburun Belediyesi MAKS Sistemine entegre olmuş olup, diğer yetkili idareler ile de çalışmalar sürdürülmektedir.
MAKS Projesi çerçevesinde hali hazırda Adres Kayıt Sistemi üzerinden sunulan ilçe nüfus müdürlükleri tarafından muhtarların tanımlanması ile Kimlik Paylaşımı Sistemine bağlı muhtarlar tarafından kullanılmakta olan 'Muhtar İşlemleri' yeniden geliştirilmiştir.
Kimlik Paylaşımı Sistemine bağlı muhtarlıklar tarafından kullanılan 'Muhtar İşlemleri' Modülünde, mahalle ve köy muhtarlıkları tarafından 'Yerleşim Yeri ve Diğer Adres Belgesi'nin yanı sıra 'Nüfus Cüzdan Talep Belgesi' ve 'Nüfus Cüzdan Örneği'ni sistem üzerinden üretebilmesine imkân sağlanmıştır. 
MAKS Projesi çevresinde yeniden geliştirilen Muhtar İşlemleri Modülü, 2 Aralık 2013 tarihinde gerçek ortama yansıtılacak olup, ilçe nüfus müdürlüklerinin muhtar tanımlamasına yönelik 'Muhtar Tanımlama', muhtarlar tarafından yapılacak işlemlere ilişkin 'Muhtarlık İşlemleri' Kılavuzları ekte gönderilmiştir. Ayrıca, uygulamaya ilişkin soru, sorun ve yardım taleplerine karşılık vermek amacıyla Yardım Masası Ekibi oluşturulmuş olup, aşağıda belirtilen irtibat bilgilerinden erişim sağlanabilecektir. 
2 Aralık 2013 tarihinden itibaren ilçe nüfus müdürlükleri muhtar tanımlama işlemlerini 'https://maks.nvi.gov.tr/yetkiliidare', muhtarlıklar ise işlemlerini 'https://maks.nvi.gov.tr/vatandas' adresinden mevcut kullanıcı adı ve parolaları ile gerçekleştireceklerdir. 
Yardım Masası Ekibi :
Telefon: 0 312 591 22 76
0 312 591 22 42
e-mail: muhtar@nvi.gov.tr
Ekler:
MAKS MUHTAR İŞLEMLERİ KILAVUZU.pdf
 


Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   7466 kez okundu

Yorumlar

nüfus cüzdanı sureti     03/12/2013 13:15

sistem üzerinden verilen nüfus suretlerinde sadece muhtar ismi cıkıyor ama hangi il ilçe ve mahalle tarafından onaylandığı gözükmüyor.bunlarında sisteme işletilmesi gerekir.ilgililere iletilsin
Misafir - okan allüşoğlu

nufus cüzdanı talep belgesi     02/12/2013 10:09

nufus cüzdanı talep belgesinde muhtarların T.C. kimlik nosu çıkıyor.Muhtarlar açısından sıkıntı olabilir.
Misafir - MEHMET NURİ EREN

İBB LİNK ARŞİV

TRAFIK KAMERALARI

SEHIR REHBERI
 
BeyazMasa Başvuru Formu
 
İBBWeb Tv

KulliyatPolismed

Güvenli İnternet Hizmetleri
 
Sağlık ve Sosyal Hizmetler Web Sitesi

İSMEK Hayalim İstanbul

Tarihi Yarımada Yönetimi
 
İtfaiye
 
Zabıta
 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam130
Toplam Ziyaret394268